Καλό σας απόγευμα

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ

90'
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ. Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ Β' με 2-1 επί του πρωτοπόρου και μέχρι σήμερα αήττητου Λεβαδειακού!

90+5'
Out

Σουτ του Χάμοντ, η μπάλα πολλά μέτρα αουτ

90+5'

Στην περιοχή της ΑΕΚ και ο Στογιάνοβιτς

90+5'
Corner

Σέντρα του Παναγιώτου, σε κόρνερ ο Χατζηεμμανουήλ

90+1'

Σουτ των Νίκα και Νίλι πάνω σε σώματα αμυντικών της ΑΕΚ. Νέο σουτ του Τζημόπουλου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Χατζηεμμανουήλ

90'
Αλλαγή

Ο Μπαχανάκ αντί του Μουτίνιο. Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους

89'
Out

Ευκαιρία για την ΑΕΚ να "κλειδώσει" το ματς. Ο Χριστόπουλος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, σούταρε, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Στογιάνοβιτς

87'
Out

Σουτ του Συμελίδη, η μπάλα αουτ

87'
Corner

Σέντρα του Παναγιώτου, σουτ του Νίκα, ο Μπάμπης ήρθε σωτήρια από πίσω και έδιωξε σε κόρνερ

85'
Τέλος Αγώνα

Σέντρα του Συμελίδη, πρώτη κεφαλιά από τον Δούμτσιο έδωσε ύψος στη μπάλα και ο Νίκας έκανε φαουλ στην προσπάθεια διεκδίκησης της μπάλας

81'
Αλλαγή

Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Πολέτο αφήνει τη θέση του για τον Συμελίδης

Ενισχύει την αμυντική του γραμμή ο προπονητής της ΑΕΚ. Με τριάδα πλέον στην άμυνα η ΑΕΚ Β'

82'
Αλλαγή

Αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα Χριστόπουλος Ευθ. και Αρβανίτης. Στην θέση των Σταμούλη και Μουστακόπουλου

80'

Ετοιμάζει διπλή άλλη αλλαγή ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος

78'

Πέρασε και αυτό αφού οι αμυντικοί της ΑΕΚ έδιωξαν εύκολα

77'
Corner

Ο Κορνέζος παραχωρεί άλλο ένα κόρνερ για τον Λεβαδειακό

76'

Ένα τέταρτο ακόμα χωρίς τις καθυστερήσεις. Κρατά τη νίκη η ΑΕΚ Β'.

74'
Corner

Το εκτέλεσε ο Πολέτο, ο Χατζηεμμανουήλ έδιωξε σε κόρνερ

73'

Όλα τα ψηλά κορμιά των φιλοξενουμένων στα καρέ της Ένωσης

73'

Ο Λεβαδειακός κέρδισε φαουλ έξω από την περιοχή της ΑΕΚ από τα αριστερά. Ο Κορνέζος δεν έδιωξε την μπάλα σωστά και οι Βοιωτοί γεμίζουν την περιοχή του Χατζηεμμανουήλ σε μία επικίνδυνη φάση

71'
Αλλαγή

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ραντόνια αντί Τζούντα Γκαρσία

71'
Corner

Σέντρα του Νίλι, ο Λάτσι παραχώρησε το κόρνερ

70'

Πάτησε άσχημα ο ποδοσφαιριστής από το Τρινιτάντ σε διεκδίκηση της μπάλας στον αέρα με τον Μουτίνιο

69'

Πρόβλημα στο γόνατο αντιμετωπίζει ο Τζούντα Γκαρσία. Μάλλον θα γίνει αλλαγή

68'
Out

Σέντρα του Παναγιώτου, Νίκας και Δούμτσιος δεν έπιασαν την κεφαλιά, ο Νίλι ήρθε με δύναμη από πίσω, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά αουτ

66'
Αλλαγή

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βήχου, ο Παναγιώτου

61'

Χαμηλή σέντρα του Γιούση, Γερολέμου και Μουστακόπουλος δεν μπόρεσαν να έρθουν σε επαφή με την μπάλα. Μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς

59'

Πολύ καλή αμυντική λειτουργία από τους κιτρινόμαυρους

58'
Αλλαγή

Nέο οφσάιντ, αυτή τη φορά ο Νίκας ήταν εκτεθειμένος

57'
Αλλαγή

Και αυτή η απόφαση κρίνεται σωστή με βάση το replay

57'
Αλλαγή

Νέα υπόδειξη για οφσάιντ στον 30χρονο Πορτογάλο

56'
Αλλαγή

Ολόσωστη η απόφαση

56'
Αλλαγή

Μπαλιά του Χάμοντ, ο Μουτίνιο βγήκε απέναντι στον Χατζηεμμανουήλ, αλλά ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του βοηθού του, σταμάτησε τη φάση για οφσάιντ

55'

Πολύ κακή η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου

55'

Έχει ξεκινήσει ξανά το ματς

53'

Στο έδαφος ο Μπούσης. Διακοπή στο ματς

52΄

Εκτέλεση φαουλ του Βήχου από τα αριστερά, κεφαλιά του Νίκα, σωτήρια ο Γερολέμου πάνω στη γραμμή έδιωξε και ο Μουστακόπουλος απομάκρυνε

50'

Μπαλιά του Γερολέμου, βγήκε και μάζεψε ο Στογιάνοβιτς

Σπουδαία εμφάνιση από τον πορτιέρο της ΑΕΚ

46'
Corner

Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Κάθετη του Νίκα, ο Δούμτσιος έκανε το σουτ αλλά ο Χατζηεμμανουήλ τον σταμάτησε ξανά!

46'

Σέντρα στο β' μέρος

46'
Αλλαγή

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας αντί του Κονέ

16:01

Επιστρέφουν σιγά-σιγά οι δύο ομάδες

45'

Ημίχρονο στο Αιγάλεω. Η ΑΕΚ Β' πάει μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια με 2-1

44'

Εκτέλεση φαουλ του Πολέτο και πάλι στο δεύτερο δοκάρι με στόχο τον Τζημόπουλο, η μπαλιά όμως ήταν δυνατή και πέρασε αουτ

43'
Goal

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ 2-1. Ο Γερολέμου εκτέλεσε φάουλ, έδιωξε ο Στογιάνοβιτς, και από κοντά ο Γιούσης και πάλι έκανε το 2-1 για την ΑΕΚ Β'

38'
Αλλαγή

Αλλαγή λοιπόν για την ΑΕΚ. Λάτσι αντί Γιαννούτσου

37'

Έδωσε και το περιβραχιόνιο στον Γιούση

36'

Πρόβλημα τραυματισμού ο Γιαννούτσος. Θα γίνει αλλαγή

Πίεζαν οι φιλοξενούμενοι για την ισοφάριση. Και την βρήκαν πριν την ανάπαυλα

35'
Goal

ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Εκτέλεση κόρνερ του Βήχου, κεφαλιά του Τζημόπουλου στα δίχτυα της Ένωσης

34'

Το εκτέλεσε ο Βήχος, σουτ του Δούμτσιου στα σώματα. Στην επαναφορά ο Πολέτο σούταρε, αλλά ο Χατζηεμμανουήλ έδιωξε σε κόρνερ

34'
Corner

Σέντρα του Μουτίνιο, ο Κορνέζος σε κόρνερ

33'

Σέντρα-σουτ του Δούμτσιου, εύκολα ο Χατζηεμμανουήλ

32'

Ατομική προσπάθεια και σουτ του Γιούση, μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς με διπλή προσπάθεια

31'

Σου από τον Βήχο, μπλόκαρε ο Χατζηεμμανουήλ

31'

Ξεκίνησε ξανά το ματς

30'

Διακοπή στο ματς αφού υπήρξε πρόβλημα με το σημαιάκι του πρώτου βοηθού

28'

Γέμισμα του Πολέτο από τα δεξιά, ο Κονέ δεν πρόλαβε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι

26'

Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΚ. Έδιωξαν οι αμυντικοί της Ένωσης

20'

Στην πρώτη ουσιαστική της ευκαιρία η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ

19'
Goal

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 1-0. Σκόρερ ο Γιούσης που με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ για την ΑΕΚ, στην πρώτη ουσιαστική της ευκαιρία

14'

Το εκτέλεσε ο Γερολέμου, έδιωξαν οι Βοιωτοί

14'
Corner

Σέντρα του Σταμούλη, σε κόρνερ αμυντικός του Λεβαδειακού. Το πρώτο για την Ένωση

12'

Προσπαθεί να... βγει από το δικό της μισό η ΑΕΚ και να πιέσει τον Λεβαδειακό

10'
Corner

Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό και ακόμα μεγαλύτερη επέμβαση από τον Χατζηεμμανουήλ σε Τετ-α-τετ του Δούμτσιου, τον σταμάτησε εντυπωσιακά ο πορτιέρο της ΑΕΚ

8'

Εκτέλεση κόρνερ του Βήχου, απ' ευθείας αουτ η μπάλα

7'
Corner

Συρτή σέντρα του Μουτίνιο για τον Δούμτσιο, ο Κορνέζος με τάκλιν έσπρωξε την μπάλα προς την εστία και ο Χατζηεμμανουήλ έδιωξε σωτήρια

6'

Αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες

5'

Μοιρασμένο ματς στα πρώτα λεπτά

1'

Σέντρα στο ματς

15:00

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Στέλιου Σεραφείδη

14:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Μετράμε λίγα μόνο λεπτά για τη σέντρα

14:50

Οι δύο ομάδες είναι στα αποδυτήρια και ετοιμάζονται για την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο

14:49

Διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Μαλούτας από την ΕΠΣ Ημαθίας. Βοηθοί διαιτητές ορίστηκαν ο Δημήτρης Νατσιόπουλος από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας (Θεσσαλονίκης) και ο Αντώνης Μαυραντωνάκης από την Ε.Π.Σ. Ηρακλείου

Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Γιώργος Βρέσκας από την Ε.Π.Σ. Πιερίας. Παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε η Ελένη Λαμπαδαρίου από την Ε.Π.Σ. Πειραιά

14:43

Όσο για τον Λεβαδειακό, δεν αγωνίστηκε την περασμένη Κυριακή, καθώς αναβλήθηκε η αναμέτρηση με την Κηφισιά εξαιτίας κρουσμάτων κορωνοϊού στην αθηναϊκή ομάδα. Προέρχεται από την πρώτη του ισοπαλία μετά από έξι σερί νίκες, αυτή με την Επισκοπή στο Ρέθυμνο (0-0)

14:39

Και η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Στογιάνοβιτς, Νίλι, Λιάγκας, Τζημόπουλος, Βήχος, Μεχία, Κονέ, Χάμοντ, Πολέτο, Μουτίνιο, Δούμτσιος

14:37

Γνωστή έγινε η ενδεκάδα της ΑΕΚ για την σημερινή αναμέτρηση. Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος λοιπόν ξεκινά με τους Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζο, Γιαννούτσο, Μπούση, Σταμούλη, Μπάμπη, Μουστακόπουλο, Γερολέμου, Γιούση, Ιατρούδη, Τζούντα Γκαρσία

14:33

Έχει να διαχειριστεί και κάποιες απουσίες ο Σωκράτης Οφρυδρόπουλος. Μιτάι και Σαμπανάτζοβιτς παραμένουν εκτός για ακόμα ένα παιχνίδι Παρράς και Κοσίδης θα απουσιάσουν επίσης, καθώς αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών και δεν υπολογίζονται

14:30

Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά και στη Καλλιθέα γεύτηκε τη… λύπη της πρώτης ήττας στο πρωτάθλημα

14:26

Tελευταίο ματς ήταν αυτό κόντρα στη Καλλιθέα όπου ηττήθηκε με 1-0 από την τοπική ομάδα

14:23

Αυτός είναι ο πρώτος αγώνας της Β' Ομάδας της ΑΕΚ για το 2022

14:22

Καλησπέρα από το Αιγάλεω. Η ΑΕΚ Β' υποδέχεται τον Λεβαδειακό για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 2

ΣυνθέσειςΔιαιτητές
ΑΕΚ Β'
(Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Μπούσης, Σταμούλης, Μπάμπης, Μουστακόπουλος, Γερολέμου, Γιούσης, Ιατρούδης, Τζούντα Γκαρσία
Αναπ: Γκίνης, Λάτσι, Αρβανίτης, Ραντόνια, Ρουκουνάκης, Κορομηλάς, Γεωργέας, Χριστόπουλος Ευθ., Αμούρ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
(Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Νίλι, Λιάγκας, Τζημόπουλος, Βήχος, Μεχία, Κονέ, Χάμοντ, Πολέτο, Μουτίνιο, Δούμτσιος
Αναπ: Αγγελόπουλος, Μπαχανάκ, Βλάχος, Μανιώτης, Νίκας, Παναγιώτου, Συμελίδης
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας) Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)